| Andrei0098 a întrebat:

Este de incredere site ul? https://www.reducerisportsro.com/
Sunt prea mai reduceri. Sunt originali?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Site-ul mentionat de tine nu mi se pare unul legitim.
Este scris in cea mai greoaie si proasta lb romana si nu se mentioneaza nicaieri cine este firma care detine website-ul.
https://www.reducerisportsro.com/shippinginfo.html

Nicaieri, dar absolut nicaieri nu mentioneaza cine raspunde de marfa vanduta, de calitatea ei sau de retragerea banilor, peste tot fiind mentionat doar numele website-ului, care poate fii detinut neoficial, de oricine!
Mai este mentionat un lucru care mi-a atras atentia, ca NU vor sa vanda cu factura, la firme sau magazine, probabil pentru ca nu dau facturi nici persoanelor private, care cumpara de pe website.
Se mentioenaza ca nu-si iau nici o responsabilitate daca produsul contine altceva decat in descrierea produsului de pe website.
Concluzia este ca-i un site de ocolit, fiindca nu-i de incredere si nici produsele nu sunt in realitate, de calitatea mentionata pe website-ul lor.