| FuFuVercetti a întrebat:

Este sigur sa cumperi lucruri de pe internet, situl eMAG e un site sigur de unde poti cumpara produse? adica sa nu fac o comanda si sa primesc un colet fals?

9 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Întotdeauna am cumpărat de pe eMAG. Din punctul meu de vedere e cel mai sigur site.

suntserios
| suntserios a răspuns:

EMAG e cel mai mare retailer din Romania pe acesta nisa, nu se ocupa cu tampenii de genul trimis pachete goale

| OnuOnulică a răspuns:

După părerea mea emag.ro e cel mai serios site de pe care am comandat.
Dar, dacă vrei să fii sigur cel mai bine nu comanzi de pe net și te duci la un magazin.

| stlucian a răspuns:

Din cate stiu e un site fara probleme de genul acesta si am multe cunostinte care au cumparat de la ei.Livrare promta mai putin de blak friday dar asta e si garantia deschiderii coletului la primire.Nu stiu daca mai e de actualitate dar anul trecut era si nu cred ca si-au schimbat marketing-ul.In plus ai numere de telefon/adrese/e-mail/contact unde poti obtine mai multe informatii.Cat despre alte site-uri care nu prea au sedii/numere de telefon/etc fara comentarii.

| eueueueueue a răspuns:

EMag e cel mai sigur site. Daca iti este frica sa-l primesti prin colet cauti un shop eMAG in orasul tau si te duci si il ridici personal.

| aninominatus a răspuns:

Adevarul este ca tot timpul iti pui aceasta intrebare, dar nu cred ca trebuie sa iti faci griji la urma urmei poti sa il acuzi de furt sau de inselaciune, depinde si de cat de atent esti pentru ca poate sa scrie chiar pe site in ce stare este acel produs, asa-ca, noroc!

| Dannyofficial a răspuns:

Nu ie asa de sigur, ie ca si cum ai comanda incaltari de pe internet si iti vine cu un numar mai mare sau mai mic.

| manuelstone a răspuns:

Da eMAG este un site sigur

| Yukii987 a răspuns:

Parerea mea, niciodata nu esti sigur ce iti va veni acasa prin internet insa comparativ cu alte site-uri, DA, eMAG e mai sigur si in caz de te razganesti ai acele 30 de zile de a trimite coletul la loc, si in caz de defect curierul vine la tine acasa si preia produsul si tot ei til aduc dupa service gratuit. Chestii care pe alte magazine online nu le gasesti.