| anonim_4396 a întrebat:

Funda si repede, pot sa dau comanda pe numele cuiva, dar cardul sa fie pe numele altcuiva?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu faci comanda pe numele persoanei care are cardul? Ca sa nu te complici atat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Irelevant cu cardul cui platesti, important e sa platesti. oricum comerciantii nu au acces la datele de pe card, cu asta se ocupa procesatorul de plati

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Datele cardului le introduc pe acelasi site, deci nu are nimic?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma indoiesc ca la introduce pe acelasi site. Foarte probabil ca url sa se fi schimbat cand ai ajuns la pasul in care efectuezi plata...

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Pe h&m e pe aceeasi pagina, nu stiu sigur daca ma redirectioneaza pe alta pagina cand finalizez comanda. Saru' mana.

| Wr3nch a răspuns:

Poti comanda linistit. Ii intereseaza plata, nu numele.

| DeyCj a răspuns:

Poți.Pe vânzător nu îl interesează cine plătește, ci să plătească. Poți de exemplu dacă deții cardul unei persoane se plătești on line, iar coletul să vină pe numele tău.de asemenea dacă titularul cardului nu e de acord cu tranzacția acesta poate ulterior să facă o sesizare la bancă, iar banii virați în contul vânzătorului să i se-ntoarcă în cont.E un proces mai lung dar nu e imposibil.
Așa că dacă plănuiești să plătești cu cardul părinților fără ca ei să știe asta, s-ar putea să ai probleme.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Nu, nu am de gand sa fac de astea.
Mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| jack115 a răspuns:

Da poti da comanda pe alt nume, ei nu vad numele la card deoarece tu pui doar codul la card.

| anonim_4396 explică (pentru jack115):

Pun si numele si codul. :#

| TheSlayerRo a răspuns:

Depinde de unde dai comanda, curierii vor întreba persoana respectiva căreia îi vei trimite respectivul colet/pachet pentru. nume, iar numele cardului sa nu coincidă cu numele acelei persoane și asta poate cauza câteva suspiciuni până la potențial arest / amenda!

| anonim_4396 explică (pentru TheSlayerRo):

...E cardul mamei si numele tatalui. Erhmm...deci ce sa fac?