| DexterFrags a întrebat:

Hei.Am comandat un colet pe numele lui mama. Pot sa il ridic eu de la posta cu buletinul ei? PS: Le-am luat de pe playingcards.ro

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Legal nu poti ridica un colet in numele altei persoane (decat daca esti major si cu imputernicire notariala in acest sens), dar cum traim in Romania totul e posibil, Poti gasi si personal care poate fi induplecat de situatie.Succes

7 răspunsuri:
| andagoth_9923 a răspuns:

Da,il poti ridica daca ai bulteinul ei. Eu am facut asata o data happy

| stlucian a răspuns:

NU! Iti trebuie o imputernicire:
http://notariat-tineretului.net/......-notariala

in care sa se specifice ridicarea coletelor de catre tine(+CI a ta)

| andru10best a răspuns:

Depinde de angajatul de la ghiseu. Uneori poti, alteori nu.

| Florincrap a răspuns:

Nu.

| Ceriik a răspuns:

Da poti, daca e aceeasi adresa pe buletin.

| d3men7zel a răspuns:

Nu poti

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Sa fiu scurt si la obiect sa nu ma mai complic, cum a zis si lin2010 suntem in Romania, daca ai buletinul/baniilaughing il poti ridica cu nici o problema