| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am facut o comanda pe Aliexpress si azi am primit numarul de urmarire, adica acesta RH031485304TR. Insa stiu ca prin POSTNL numarul are alt format. Si daca caut acest numar imi zice ca nu gaseste nimic. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Coletul este expediat din Turcia (codul "TR" scris dupa cele 9 cifre inseamna tara de origine). Daca posta din Turcia inca nu a scanat numarul coletului nu-l vei gasi, deocamdata, pe platformele de tracking. Mai asteapta si apoi cauta si pe alta platforma de tracking ca de exemplu cea din link:https://www.17track.net/ro
Daca nu-l vei gasi, ia legatura cu expeditorul.

| MihaelaDart a răspuns:

Ai incercat si la aceasta varianta https://www.internationalparceltracking.com/#/search!?
Daca nu apare posibil sa nu fi pus-o inca la posta de nu apare, contacteaza persoana de unde ai comandat si sa te ajute cu un site corect pentru urmarirea comenzii tale.

| alexiavis a răspuns:

Durează 7 zile până coletul este trimis la poștă, deci probabil nu l-au trimis inca