| SabrynaxD a întrebat:

Hei. Ce adidasi imi recomandati pentru vara? Vreau ceva pana in 3-4 milioane, stau foarte mult in picioare la munca, deci trebuie sa fie ceva lejer si usor.

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Nike air max
Nike roshee
Ceva cu perinite de aer in talpa..eu stau si cate 12 ore in picioare si cand ajung acasa nu am nici o durere.
In deichmann sunt ceva adidasi foarte draguti asemanatori nike roshee ceva mai ieftini si la fel de calitativi.
Oricum iti recomand sa mergi la shopping seara cand ai picioarele usor obosite si sa probezi.
Spor la shopping!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adidasi vara? Pe lîngă faptul că transpiri si vor mirosii groaznic picioarele cit si adidasii tai, te alegi cu ciuperci interdigintale(intre degete)si pe degete din cauza transpiratiei, vara piciorul trebuie sa respire, nu sa il tii 8-12 ore in adidasi, cel mai bine vara merg sandale, cu sau fara toc daca doresti comoditate, picioarele sunt aeresite, nu transpiri asa abundent ca in adidasi, sandaua o poti purta făra ciorapi, sau dres, dar adidasii purtati fara șosete(de damă) sau dres, in combinatie cu transpiratia piciorului i ti fac niste bășici la spate lîngă călcîi de toata frumusetea, plus mirosul, put adidasii vara pe caldurile alea tropicale groaznic, poti sa te speli pe picioare non stop ca mirosul din adidasi greu il scoti, vara ai nevoie de pudră si sprei sa dai pe talpi sa inlaturi mirosul si bacteriile, in ce domeniu lucrezi? La tocuri nu te ai gindit? poate un toc micuț sa te ajute sa rezisti o zi intreaga in picioare, si nu uita ca orice incaltaminte ai lua, tot te vor durea picioarele după o zi de muncă, asa ca seara fa ti după baie un masaj relaxant, da te cu creme hidratante pe talpi ca sa inlături bășicile si bătăturile, ce vârstă ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Interdigitale am vrut sa zic, scuze.

| Rocsid a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu neaparat.Eu urasc sandalele si toata vara am purtat adidasi.Dar adidasi de calitate cu panza care lasa piciorul sa respire. fara sosete... puteam sa ma descalt dupa 12 ore de munca si alergat in tot orasul si nu miroseau deloc. Poate am eu picioare smechere si nu am problema asta.dar tind sa cred ca si calitatea pantofului contribuie la aceste aspecte.Dar si varianta ta in cazul in care locul de munca impune tinuta decenta e dragutahappy

| TheAndi22 a răspuns:

New Balance, Nike Roshee sunt interesanti, Adidas Tubular, poate niste Vans. Depinde de preferinte. happy

| PetronelaCucos a răspuns:

Nike air max. Ceva cu perinite de aer in talpa pentru lejeritate, comoditate si sunt si usori. Cand mergi parca plutesti.

| PetronelaCucos a răspuns:

Nike air max. Ceva cu perinite de aer in talpa pentru comoditate, lejeritate si sunt si foarte usori. Cand mergi parca plutesti:parca ai merge pe un nor pufos. Parca esti in alta lume.

| Annelise1997 a răspuns:

New Balance, sunt si ieftini, si buni si foarte comozi. In general ii gasesti la reduceri pe Fashion Days.