| Abcd20h a întrebat:

Hei.
Ce înseamnă mărimea 1/3 la încălțaminte?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca te uitai in stanga, pe o pagina, vedeai marimile si vedeai ca scrie 49 si 1/3 Asta insemnand 49, 33 (periodic).

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde ai vazut asta?

| Abcd20h explică (pentru darrio2007):

Pe epantofi, dar am văzut și pe alte site uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oriunde vezi 1/3 inseamna o treime din intreg. Dar care e faza cu intregul cand e vorba de incaltamitne este cam ciudat. Probabil "intregul" se refera la marimea care o are expusa pe raft, sau care ti-l arata pe site. Dar ar trebui sa scrie numere, nu va bagati cand nu va da numarul fara sa probati.

| ValentinGabi a răspuns:

Nust, mai bine întreabă vânzătorul când cumperi.