| Olivia19 a întrebat:

Hei cine a cumparat haine online de pe site-uri din afara Europei(ma refer strict la US), din magazine gen Forever21, Urban Outffiters,Fashion Nova,Brandy Melville,etc,cum este cu transportul,taxele,e complicat avand in vedere ca sunt comenzi din afara Europei,adica nu ar trenui sa fie asa complicat in cazul hainelor pentru ca nu sunt scumpe(si nu ar trebui platite taxe vamale) si restul problemelor care se pun in cazul produselor mai scumpe,mai grele ca si greutate, chiar trebuie sa stiu,

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tot ce depateste $100 de dolari ca valoare, indiferent de greutate, este purtator de TVA si taxe vamale.
Lucru de altfel perfect normal pentru o tara civilizata.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Dacă cumperi de peste 100$, indiferent de greutate, plătești Taxe Vamale + TVA.