| anonim_4396 a întrebat:

Hei! De curând am comandat și eu niște adidasi de pe un site respectiv "About YOU" iar intr-o săptămâna comanda mi-a ajuns, problema este ca produsul mi se pare ca nu este original, plus ca scrie și ca este fabricat in China laughing) este vorba de niște sneaker low superstar, credeți ca s-a făcut o eroare sau lucrurile fabricate in China nu sunt neaparat fake uri?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai si unde ai vrea sa ii fabrice? laughing In China si alte tari unde ii plateste cu 2 dolari pe zi, sau mai putin.

Si nu is singuri, si alte branduri ''de renume'' fac la fel.
https://chinalaborwatch.org/......-in-china/

| Sophieka a răspuns:

Majoritatea lucreaza cu China... Mai ales marile brand-uriwinking exploateaza-te chinezii din fabrici pe bani putini si truda multa.

Ai dreptul sa ii returnezi iar banii vor fi rambursati in contul tau bancar.

| haileewatson a răspuns:

Pe About You nu sunt fake-uri. Adidas are fabrici in China.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai hai sa ti explic un site ca si about you niciodata nu iti va trimite fake astea sunt site uri ff mari fashiondays. Answear etc sunt site uri verificate gen de incredere gandeste te cat au paltit pentru Inna sa fie imaginea Aboutyou.un sitebde fake uri nu face asa ceva ca n are buget. iar cu made in China ce nelamurire ai pe toti adidasii gasesti taiwan. vietnam china indonesia. acolo este mana de lucru ieftina si toti producatorii mari isi deschid fabrici in Asia gen adidas nike o gramada ca pe aia cum is multi si toti someri ii plateste cu putini bani si de aia scrie made in china sau taiwan indonesia. daca ar fi fabrica in Romania de ex ar terebui sa dea saalar 500 de euro aici da in china da 100 sau indonesia 50 de euro. asa ca poti sa ai increder3 in about you fashion days. epantofi. anawear. footshop. bodosport etc

| tasr123 a răspuns:

Aproape tot ce ai in casa e facut in China, ca acolo se plateste cu un colt de paine la 2 zile, eu zic sa stai linistit, cat timp is confortabili esti ok

| radustlef a răspuns:

Stai linistit, nu toate chestiile made in China trebuie sa fie neaparat fake-uri, si la Adidas este acelasi lucru