| anonim_4396 a întrebat:

Hei grup. Vreau sa imi cumpar de pe Wish niste chestii. Nu sunt electronice. Comanda costa 60 euro in intregime. Chestia e ca eu locuiesc in Germania si imi e frica sa nu am probleme cu vama. Credeti ca o sa primesc comanda? Sau va trebui sa platesc vama?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai o sa platesti taxe vamale pentru ca e colet peste 10 euro, chinezii nu mai scriu valoare mai putina pe pachet pentru ca nu vor sa intre in belele. Comanda o sa vina dar vei plati tva 19% si taxe vamale

| Furnicuta000 a răspuns:

Dar vezi ca daca sunt de la diferiti vanzatori (si fiecare pachet are sub 10 euro) nu platesti nicio taxa. Pe eish sunt mai multi vanzatori, nu vin toate produsele in acelasi pachet