| Djsssbdkbdodb a întrebat:

Hei! Mi-am comandat o pereche de balerini. Imi cam fac rană la călcâi, in spatele călcâiului. Cum fac să nu îmi mai facă rană? Nu vreau să astept o lună până se inmoaie si n-are sens să-i returnez

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Inmoi acea zona cu spirt sanitar, sa se inmoaie.
Cu un ciocan bati zona dinspre interior, iar exteriorul sa fie asezat pe ceva moale (de exemplu covor sau cauciuc).
Le iei pe picioare si umblii cu ele, pana se usca. Va lua forma piciorului tau.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pune-ti un plasture.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea sa îți iei o pereche de sostete subțiri ude in picioare si sa umbli câteva ore încălțata cu balerinii. (Daca repeti chestia asta cateva zile la rand, va functiona garantat.) De la umezeala si căldură vor ceda si se vor mula pe forma piciorului. Pana atunci folosește plasturi.

| AmaliaIleaCristina a răspuns:

Acolo unde te jeneaza pune vata

| FoxxyAMZ12 a răspuns:

Un plasture sau poartai prin casa cu o pereche de sosete mai groase sa se lase! happy

| amibarbulescuami a răspuns:

Îi poți purta prin casă cu ciorapi pentru a se mai lăsa. Poartă și plasture dacă ai rană! Este foarte important! Rănile la călcâi se vindecă foarte greu!