| Alexia1208 a întrebat:

Hei TPU! A comandat cineva parfumuri de pe Elefant? Sunt originale? Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Eu sunt scârbit de elefant m-am milogit o grămadă de ei să mă șteargă din baza lor de date! A trebbuit să sun de multe ori si sa dau explicatii de parcă aș fi vrut să mi-se aprobe să omor pe cineva!

îmi este scârbă de ei!

IN GENERAL PE ELEFANT ADAUGĂ PRODUSE MAI SCUNPE DE CÂT AI PUTEA SĂ ÎȚI CUMPERI SINGURĂ DIN ALTĂ PARTE

EU NU AM GĂSIT APSOLUT NIMIC MAI IEFTIN FAȚĂ DE CÂT DĂDEAM EU DEJA PE ELE LA MAGAZIN nu mă refer la depozit en-gros

cât despre originale mergi cu ele la reperezentanțele parfumurilor respecrive din România să îți spună ei că sunt false sau nu.

La asemenea produse dacă sunt originale trebuie să fi primit certificat de conformitate
garantie
certificat de calitate
si să poți cere de la furbizorul respectiv traseibilitatea lor

dacă furnizorul respectiv refuză să îți pună la dispoziție toare aceste lucruri
asta este in semm rău
cred că poate fi primul indiciu in a înțelege poți avea suspiciuni asupra lor.

dar dacă îți pune la dispoziție traseibilitatea produsului reesprctiv și tu te interesezi în acel lanț pe la jumătatea lui dacă
certificatul respectiv de traseibilitate este autentic iar ei iti spun ca da
atunci insemnă că acum poți să te adresezi direct fabricantului să îl òntrebi dacă el primul furnizor cel ce a cumpărat primul de la el este un furbizor agreeat si real al acelui fabricant.

apoi poti sa vezi dacă ultimul furbizor cel ce ti-a vândut ție produsul o cucoană fără firmă
sau o firmă
este de fapt o firmă reală

adică dacă este o firmă fantomă sau este înscrisă în româmia la oficiul comerțului

apoi poțo vedea cât de mari datorii are ace furnizor la stat la taxele si la impozitele pentru salariile angajatilor
apoi poto vedea daca a declarat prpdit sau de zece ani merge doar in pierder

| Invictusman a răspuns:

Sunt originale 100%

| Invictusman a răspuns:

Comanda de pe notino mai bine, sunt mau ieftine.

| Alexia1208 explică (pentru Invictusman):

Am căutat și pe Notino și e mai scump parfumul respectiv

| Invictusman a răspuns (pentru Alexia1208):

Ce vagabonzi happy

| Adrian5575 a răspuns:

Am dat multe comenzi pe Elefant. Am luat carti, parfumuri etc. Au fost bune, nu stiu daca sunt originale.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Da, recomand