| Roxana9339 a întrebat:

Hei, TPU! Am 14 ani si port marimea 42 la picior sad Nu prea gasesc incaltaminte, stiti niste site-uri care sa aiba sigur aceasta marime la fete? A, si inca o intrebare: credeti ca o sa mai creasca? (Daca conteaza am ca inaltime 1, 76)

5 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Nu o sa mai cresti de atat. Probabil 3-5 cm maxim. Daca joci baschet o sa cresti in continuare. Asa am fost si eu si regret, si eu la 14-15 ani aveam 1, 73 si la 20 1, 76. Ca sa ai o crestere armonioasa trebuie sa cresti in inaltime treptat nu bam odata 1, 80 la 13 ani. Dupa numai cresti in inaltime si astia de erau pitici te depasesc, stiu din propie experienta asta.

| Silviaemma a răspuns:

Hey. In magazine găsesti sigur. Nu de pe site-uri. O să iti mai creasca cam pâna la varsta de 15-20 ani. Si eu am aceeasi problema. Ca sa nu iti mai creasca piciorul trebuie sa porti o mărime mai mică astfel incat piciorul sa nu mai crească. Dar la tine ca ai 42 nu cred ca mai creste!

Succes!