| Anonim1124 a întrebat:

Am facut recent o comanda pe Joom si Aliexpress si voiam sa va intreb daca aduce comanda la posta sau la poarta?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca prodesele sunt mici de a putea intra in cutia postala, o poti primi, daca produsele sunt ceva mai voluminoase, atunci vei primi aviz postal pe care il vei ridica pachetul de la posta vamala. Poti intra pe grupul de Aliexpress Romania de pe Facebook.
Eu am comandat pe ebay produse din China si mi-au fost bagate in cutia postala.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La posta de pe Joom. Asa primesc eu. N-am comandat de le Aliexpress.

| qwertpro a răspuns:

In mod normal o aduce la posta, si posta te va telefona sa te anunte sau iti va trimite un mesaj in care te va informa ca pachetul tau a ajuns, desi depinde si de posta. Unele iti aduc coletul la poarta, dar cel mai probabil va trebui tu sa te duci sa il iei.

| annanima a răspuns:

La posta cand va ajunge te vor telefona.Te sfatui sa fii atenta nu mereu comenzile arata ca in poza