| Lovemydoggy a întrebat:

am o mica nelamurire in legatura cu shopping-ul de pe internet, mai exact de pe site-ul eMAG. Doresc sa achizitionez un telefon Samsung galaxy S6 edge RESIGILAT. Cat de sigur si cat de ok este sa cumpar unu telefon resigilat?

Răspuns Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

"Resigilat" inseamna:
"Produs cu zgarieturi, cu ambalajul original deschis.
Calitate testata, pret fara cusur! Alte promotii nu se aplica ofertei."
Are garantie 1-2 ani, depinzand de model."
Iar returul este gratuit in 30 de zile

Cumva este buna cumparatura, daca nu te deranjeaza ca a fost zgariat si resigilat.

| Lovemydoggy explică:

Avand in vedere ca poate avea chiar si zgarieturi fine, aproape inexistente nu ar fi un lucru grav.

3 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Am cumparat de la ei si este o firma serioasa. Firmele astea mai mari ofera si garantie, desi mai redusa, si posibilitatea de returnare. Deci risti sa-ti pierzi putin timpul, eventual transportul retur, dar poti intr-o luna sa-ti recuperezi banii daca nu esti multumit de produs.
Probabil cineva nu a fost multumit de acel telefon si l-a returnat, ei il vand mai departe. Nu e ca si cum l-ai lua de pe olx.

| lauren93 a răspuns:

Am cumparat si eu de la eMAG mai multe produse resigilate si pot spune ca este o afacere buna. Trebuie sa fi atent/atenta la specificatii. In cazul de fata "este cu mici urme de folosire sau cu zgarieturi fine cu ambalajul original deschis", este cel mai putin afectat.

| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

Sa nu te gandesti ca telefonul are defecte ascunsenumai ca o sa ti vina fara cutie sau ceva de genul. Defecte minore. Telofonul nu va avea nicio o probleme.

| Lovemydoggy explică (pentru Tudor_Mihai_1994):

La descriere scrie ori ca telefonul este cu mici urme de folosire sau cu zgarieturi fine cu ambalajul original deschis, sper sa imi raspunda cineva care a mai comandat de la eMAG un telefon resigilat, oricum iti multumesc si tie!