| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Hei TPU.Ce laptop bun de la altex sa imi cumpăr? Pana in 20 mil

Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Buna, Anonimo! Pai depinde ce vrei sa faci cu acel laptop. O sa vina multi plozi obsedati de jocuri care iti vor spune ca sub 2000 gasesti laptopuri varza ca n-ai ce sa faci cu ele s-a. Eu am gasit un laptop de gaming la 1900 si ceva in urma cu ceva vreme. Iti recomand sa cauti unul cu placa dedicata si cu un procesor din gama Intel daca vrei sa te joci jocuri. Daca il vrei pentru seriale, filme si navigat atunci cauta unul cu minim 4 RAM, poate avea si o placa integrata, dar totusi cauta o dedicata de 2G, 1TB stocare si un procesor dual core poate ai noroc si are si windows-ul instalat.

| NLS a răspuns (pentru MadalinG99):

Si eu i-as recomanda o placa dedicata, insa cel mai ieftin model de gaming costa 3299, "redus" acum la 2699.

Ar mai fi ceva la 2799, insa eu nu pot recomanda (altora) Acer nici macar in gluma.

| MadalinG99 a răspuns (pentru NLS):

Sunt si laptopuri bune, nu trebuie musai sa aiba in descriere gaming, eu am gasit unul la 1999 blana happy

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai stai cateva zile pana de black friday

| NLS a răspuns:

Laptop ASUS A541UV-DM1575, Intel Core i3-7100U 2.4GHz, 15.6" Full HD, 4GB, 1TB, NVIDIA GeForce 920MX 2GB, Endless

https://altex.ro/......1UVDM1575/

seamana mult cu modelul recomandat de MSK2002,
INSA!
are
ecran FullHD!
are HDD mai mare
si e mai ieftin cu 100 ron
CUM? nu imi explic, avand in vedere ca e aceeasi firma, au ambele un singur slot pentu ram, aceeasi placa video si procesor, ambele au HDMI, acelasi nr de celule, etc

E cea mai aceptabila varianta pe care o poti gasi sub 2000 la ora actuala pe altex

| Sebiserban19 a răspuns:

Https://altex.ro/......1H10031RM/
Cel mai bun pe care l am gasit