| GabyEu10 a întrebat:

Stie cineva daca se mai fabrica acele oua Kinder Joy de acum cativa ani? Daca da, de unde? Multumesc big grin

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Peste tot, le mai gasesti si cu denumirea de Kinder surprise, uite aici un link rapid : http://www.confortmarket.ro/......a-20g-1234

| Ivy86 a răspuns:

Ouăle Kinder sunt de 2 feluri: unul original format din ciocolata și înăuntru e surpriza și celălalt de plastic cu crema de ciocolata într-o parte și surpriza în cealaltă.
Ei pe timpul vremii calde (adică cam de prin primăvară pana în toamna) pe piața se vor găsii doar de plastic, pentru ca cele de ciocolata se topesc foarte repede și se deformează.
Nu vei găsii pe perioada verii oua de ciocolată, numai dacă magazinul mai are pe stoc.
In perioada mai rece apar iar cele de ciocolata.
Deci ele nu au dispărut, dar presupun ca în tari mai reci nu e nevoie sa fie înlocuite cu cele de plastic pentru ca nu au probleme cu topitul ciocolatei.

| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

Buna! eu sunt in scotia si aici inca se mai gasesc!