| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Vreau sa fac o comanda pe ebay. Comanda va ajunge la posta si trebuie sa ma duc sa o iau eu sau se livreaza pana la domiciliu? Mentionez ca nu stau in oras.

6 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Depinde cum ti-o trimite si cat vrei sa platesti transportul
am inteles ca in Yurop e chiar UPS
faza e ca daca ajunge la posta, astia au facut o magarie IMBECILA si trimit totul in vama, unde in primul rand tine o vesnicie (din china in ro 3 saptamani, in vama 2 luni) din cauza ca sunt supra-sufocati, in al doilea rand, NU CONTEAZA DE UNDE VINE (yurop sau nu), daca e pus pretul ca valoreaza peste 45eu o sa te puna sa platesti vama si impozite - TVA!

| Nelly07 a răspuns:

Poti sa alegi sa o livreze prin posta sau prin fan curier.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nelly07):

Cică Fan Curier! laughing Nu există așa ceva!
Vreau să încep prin a ați spune să am efectuat până în prezent peste 40 de comenzi prin ebay! Coletul ajunge acasă sau la postă (vamă, dacă îți este livrat un produs mai scump, plus trebuie să plătești o taxă). Într-adevăr timpul coletul ajunge după aproximativ 4 săptămâni sau chiar 5.
Îți recomand să efectuezi comenzi numai de la vânzători cu multe steluțe! Succes!

| Nelly07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacat... Nu ai auzit de asa ceva? happy

| Danniiii a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa fac comenti asa mari (max 10 £). Te referi la posta vamala, nu? Intreb pentru ca nu prea am facut comenzi online si nu prea ma descurc. Daca ar fi sa astept 1 luna nu ar fi o problema mare, dar sa le primesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danniiii):

10 Euro.
Le primești dacă cumperi de la vânzători serioși. Eu nu am fost pus niciodată în situația să primesc altceva decât am comandat!