| idontcareeeeee a întrebat:

Vreau sa vand ceva pe OLX, insa daca trimit coletul prin posta, cum primesc banii de la cumparator?
Va rog seriozitate.
Urgent!

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Ceri la posta sa-ti dea formular de plata ramburs. Scrii acolo numele lui si numele tau (arata acolo detaliile si intrebi daca nu inelegi), el fiind expeditorul in acel caz.
Pe urma o sa primesti prin posta dupa ce primeste el coletul si plateste banii, altfel nu primeste coletul daca nu plateste suma scrisa de tine.

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Pai tu te duci la posta depui coletul, iar atunci cand cumparatorul va plati bani pe colet vei primii bani de unde l-ai depus. Daca nu il plateste sau nu il ridica coletul tau va fi expediat inapoi catre tine, deci nu exista risc.