| BieNcutzaBiia a întrebat:

Heii vreau si eu un animalut de casa si as vrea sa ma ajutati sa aleg dintre:porcusor de guineea sau hamster?:*

Răspuns Câştigător
| TommoGirl a răspuns:

Am avut de amandoua! Dar as alege hamsterul, e mai mic si mai dragut. Porcusorul de Guineea te zgarie si nu prea poti sa-l scoti din acvariu! Hamsterul poti sa-l scoti! Funda?

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Hamster zic eu.

| DianaDidi95 a răspuns:

Pai eu am avut doi porcusori de guineea si erau destul de galagiosi..plus ca trebuia sa le schimb rumegusul foarte des, pentru ca incepea sa miroase. Chiar daca sunt mai draguti decat un hamster, iti recomand hamsterul. E mai linistit.

| biancarap a răspuns:

Eu as zice hamster.E dragalashappy

| VictoriaVikky a răspuns:

Hamster.

| Acuarella a răspuns:

Buna! Pai daca stai la bloc ti-as recomanda hamsteri pentru ca sunt mai micuti si mai usor de ingrijit. Sunt multe rase din care poti alege: Hamster sirian, Hamster pitic rusesc (campbell), Hamster Roborovski, Hamster chinezesc, Hamster alb de iarna etc. Daca stai la casa poti sa iti iei si porcusor de guineea. Este mai mare si face multa mizerie in casa ( am avut si stiu asta). Oricum depinde ce iti place mai mult, mult succes!

| mireille335 a răspuns:

Depinde....ai spatiu la dispozitie?:-) daca da, porcusor de guineea!:-)