| Emy52 a întrebat:

Helău TPU! DAU FUNDIȚĂ!
INTRRBARE DE 1000 PCT: Pe Ali Express pot plăti o comandă altfel decât online cu un card? Încă nu am 16 ani și nu am propriul meu card, de aceea întreb

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Daca nu-ți specifica la comanda că ai și alta metoda de plata decât cu cardul, atunci nu ai.Stiu că erau unii comercianți care acceptau și plata la livrare, dar foarte putini oricum.
Legat de card, de ce nu-ți rogi părinții să-ți facă un card sa-ti se vireze bani de la alocație /bursa?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pentru ca ai doar 13 ansori si nu ai card bancar, nici macar buletin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Paypal sau transfer bancar

| mihai69 a răspuns:

Nu; dar nu e musai să plătești cu cardul tău personal.

| mihai69 a răspuns:

Transfer bancar sau Western Union, dacă suma de plată e peste 21 USD.

| Emy52 explică:

Cum pot avea un card la 13 ani? Trebuie NEAPĂRAT supravegheate plățile de părinții mei sau ceva de genul ăsta?