| lola_2540 a întrebat:

Hello everybody! cum bine stiti, incepe scoala si eu vreau sa imi schimb garderoba(care, abia acum mi-am dat seama, era cam plictisitoare, si majoritatea hainelor le cumpara mama, si erau cam de fetite. dar am crescut si vreau sa imi iau singura hainele, sa imi creez un stil. dau si funda. spuneti'mi ce se mai poarta anul asta, ce culori sa aiba unghiile(sa se portiveasca cu scoala, sa nu fie tipatoare), ce papuci se poarta(orice in afara de cei cu toc), ce combinatii se poarta la haine(fuste, rochii, pantaloni, tricouri). puteti sa imi dati si siteuri. daca se poate niste nume ale magazinelor din iasi, si locatia lor.multumesc!

Răspuns Câştigător
| αℓγήα ツ a răspuns:

Paii:-?
depinde si de stilul pe care ai vr sa-l adopti. ceva mai sport[conversi, blugi, tricou]sau ceva mai elegant[sarafan/rochita, balerini/sandale/pantofi, camasi din astea:-@]
la capitolul manichiura, mereu s-au purtat cele french sau, din cate am obs a reaparut moda stickerelor pentru unghii[se gasesc in comert, pe alb sau negru ca diverse forme si marimi;)]
la capitolu incaltaminte se poarta cizmele inalte[pana iarna viitoae cica asta e "la moda"]
ai putea opta pentru niste balerini sau niste conversi[ceva in culori gen roz, turquoise:-@ sa iasa putin in evidenta]
eu prefer la imbracaminte blugi, tricou[de preferat de cuuloarea conversilor] si o vesta din aceea scurtuta:-? asemanatoare ca blugul
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:9, s:30&biw=1276&bih=806
ceva asemanator numai ca mai colorata[daca e asa simpla propun sa o "personalizezi" aplicand vreo 2-3 nasturi colorati[mari] sau niste insigne sau daca ai talent iti poti coase modelul pe care`l vrei;)
http://www.topsanatate.ro/......19531.html
[in josu paginii vei vede un articol despre moda tinerilor;-j]

1 răspuns:
| αℓγήα ツ a răspuns:

Ms de fundita;*