| Ichigo a întrebat:

Hello, știe cineva unde aș putea să găsesc în Cluj-Napoca mezeluri/produse din carne 100% naturale fără E-uri, conservanți, potențiatori, arome și alte prostii?

Accept și recomandări de produse din supermarket-uri care sunt naturale.

Am început să-mi schimb meniul pentru o viață mai sănătoasă și am stat peste 2 ore la rafturi analizând etichete, dar cam toate au picat cele 3 teste. 1- fără E-uri, 2 - fără chimicale 3 - să aibă măcar peste 90% carne în compoziție.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu dacă se găsește ce spui tu decât lucru făcut de tine acasă cârnaț, tobă,
Restul trebuie să atragă clientul și plus de asta o carne netratată în magazin nu rezistă oare tu ce crezi că reprezintă acea zeamă roșie din carnea expusă la raft sânge? nici pe departe

| Ichigo explică (pentru anonim_4396):

De aceea am mentionat ca accept si recomandari de produse din supermarketuri, deoarece stiu ca nu prea exista asa mezeluri acolo. Insa la magazine mici de familie (unele si online) exista astfel de produse