| dany1128 a întrebat:

Hey! Am o întrebare, pentru cine cunoaște siteul SHEIN. Mi-am comandat niște haine in valoare de 100 de euro. Problema este următoarea: când apăs pe "urmărire comanda"(track) imi arată ca acea comanda este încă in tranzit, adică acum au livrat0o la aeroportul destinației. Imi tot apare așa de 5 zile, comanda nu se mai misca și in general acțiunea aceasta de trecere la aeroport durează o zi și câteva ore. Oare ce s-a întâmplat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In tranzit, inseamna ca este trimisa din China cu trenul sau vaportul si inca este pe drum.
Va dura 2 sau chiar 3 luni pana ajunge la tine, iar tot timpul asta arata ca este in tranzit.
Nu stiu de unde ai scos tu aeroportul si cat dureaza acolo, ca doar nu merge cu bilet de avion... fiindca Shein le trimite cu cea mai ieftina posta, adica vapor sau tren.
Am comandat de mai multe roi de pe Shein si intotdaeuna am primit marfa dupa foaret multe saptamani.

Stai linistit ca vei primii marfa, cand te vor anunta cei din vama romana, sa te duci acolo sa platesti taxe vamale si TVA care aplica la colet.

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ai ales livrarea prin poștă?

| Genevaaa a răspuns:

Probabil au scapat o?

| Estellar a răspuns:

Ți-a ajuns până la urmă? În aceeași situație sunt și eu