| girl2009 a întrebat:

Hey! Ați putea să îmi spuneți pentru ce aș putea să strâng bani? Aș vrea mai multe idei ca să am mai multe opțiuni.

Răspuns Câştigător
| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Poti strange bani pentru haine, cosmetice, pentru a face un curs intr-un domeniu care te-ar atrage(asta daca intrebi pentru tine). Ca si scop caritabil, poti dona persoanelor nevoiase, familiilor cu multi copii, oamenilor batrani fara ajutor, oamenilor bolnavi care au nevoie de tratamente costisitoare sau pentru centrele de plasament. Succes!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru zile grele

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă să îi strângi?
Poți să explici mai clar ceea ce vrei să faci?
Adică să îi colectezi, să îi aduni, să ți-i dea cineva?
Să convingi pe alții să îți dea bani ție?
Pentru ce sau pentru cine?
Cum? Online sau stând undeva în public ca să îi colectezi?

| girl2009 explică (pentru sadrian46):

Să îi strâng, adică să adun grămadă. Am de unde lua bani, pentru ca părinții mei îmi dau 160 de lei pe lună. În fiecare lună, mai las in portofel și să strâng până am mai mulți, și apoi să îmi cumpăr ceva.

| sadrian46 a răspuns (pentru girl2009):

Ai noroc să primești atâția bani. Să îi economisești deci.

| Wr3nch a răspuns:

Te bagi in ceva MLM cum e Avon sau Farmasi si te rogi de rude si prieteni sa cumpere de la tine. Toate site-urile cu sondaje, vazut video-uri si altele is tepe care consuma timp si is degeaba. Poti si lucra, dar daca nu ai 18 ani e greu sa te angajezi acum.

| Ineys a răspuns:

Poti sa-i strangi ca sa mi-i dai mie, nu ma supar. Contacteaza-ma pe privat cand ai strans destul.

| girl2009 explică (pentru Ineys):

Doamne ferește. Cum sa spui așa ceva?

| kevin9 a răspuns:

Ai putea strange si pentru mine