| AlyLov3 a întrebat:

Hey, azi mi-am patat tricoul de Super Glue! Il imi pot scoate pata dupa tricou sau v-a ramane asa? Help me...
Scuza-ti categoria

Răspuns Câştigător
| christina1370 a răspuns:

Incearca sa bagi portiunea patata in apa clocotita. E posibil sa iasa. Vezi totusi si daca materialul tricoului suporta. Daca e din bumbac, merge
POti sa pui deasupra acetona, e posibil sa scoata pata.

| AlyLov3 explică (pentru christina1370):

Mersi happy

| christina1370 a răspuns (pentru AlyLov3):

Cu placere happy

4 răspunsuri:
| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Daca este o pata facuta de lipici, adica s-a lipit tricoul, lasa-l in apa calda cu solda cam 24 de ore, sau peste noapte, sa se inmoaie bine si a 2-a zi il speli bine de tot,il "freci"...
Dar daca este patat cu alimente cu sucuri sau este scris cu pixul/cerneala iti recomand un amestec din spirt sanitar si lapte, jumatate lapte jumatate spirt, si freci la greu tricoul in zona patata, dupa aceea il speli (tricoul) si il lasi la uscat, dupa ce se usca va fi ca nou. happy

| AlexaGabriela a răspuns:

Nu, dar baga-l la o temperatura relativ mare (60^), iar pata (daca nu este excesiv de mare ) se va scoate cu usurinta! Am patit si eu asta ( Fratele meu ) happy. Succes!