| anonim_4396 a întrebat:

Hey lume, ati dat vreodata comanda de pe Amazon? Daca da, in cat timp v-a venit ce ati comandat?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ieri mi-a sosit comanda, dupa 5 saptamani, desii scria ca este locala si soseste in 2-3 zile.
Vanzatorul a mintit si mi-a facut dropshipping din America, de aceea a durat atata.
Sincer, nu poti sa te increzi in ce spun vanzatorii, mai ales ca pot sa foloseasca un VPN sa spuna ca-i in Romania sau oriunde in lume, si el sa fie in China sau America, de unde iti livreaza marfa.
dar pe cutie scrie clar tara de origine si adresa: Amazon USA.
Daca cumperi ceva de pe amazon, asigura-te ca nu ai nevoie de acel ceva, prea curand, fiindca ai toate sansele sa le primesti cu mari intarzieri.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Deci o comanda din America vine cam intr-o luna, nu? Ok, mersi de raspuns.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

A facut 5 saptamani America-Australia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. de multe ori. Între 1 și 3 săptămâni.

| Dismally a răspuns:

Depinde de unde vine pachetul. Din UK mi-a venit in 7 zile iar din Statele Unite in 3 luni.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

3 luni? Pai ce ai comandat? Era mare si greu?

Eu vreau sa comand ceva mic cat o guma de mestecat, dar imi trebuie neaparat.

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, era un joc de PSP. Daca e din Statele Unite poate dura si peste 2 luni, daca vrei sa primesti rapid comanda din Europa.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Da comandase acum câțiva in urma in Samsung s7 simplu negru și mi-a venit in câteva zile a trebuit sama duc la posta sal ridic și am plătise 15 euro in plus am loat opțiunea expres

| Pnin a răspuns:

Mie imi vin intr-o saptamana dar stau in Londra si acolo scrie mereu 1-2 zile