| anonim_4396 a întrebat:

Hey lume

Cei care ati mai comandat chestii de pe Amazon, ati platit taxe vamale? Ati luat coletul de la vama s-au a venit curierul la voi acasa?

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

NU, Amazon livreaza direct in Romania si nu mai trece prin vama, adica, chiar livreaza la fel ca eMAG (iti aduce la usa)
insa au niste comisioane cam mari, in general trebuie sa fie o chestie care e chiar de NEGASIT in Romania ca sa merite sa iei de pe Amazon, si sunt destul de putine

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Vreau sa dau comanda si imi zice "arrives 31 may - 14 june".

Daca asa zice, 100% vine intre 31 mai si 14 iunie?
Pentru ca nu sunt acasa acum, si mi-e sa nu ajunga comanda mai devreme decat scrie acolo.

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Ma intorc acasa in 2 saptamani