| acidelic a întrebat:

Hey ppl, unde pot gasi cei mai frumosi trandafiri de cumparat in Bucuresti? Majoritatea florariillor din Bucuresti au doar trandafiri rosi si eu doresc alte culori.

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Pai in-afara de trandafiri rosi, albi si roz, altfel nu o sa gasesti. Doar daca nu mergi la cea mai scumpa florarie care are toate tipurile de trandafiri. Mai exista si galbeni si visinii, dar nu o sa ii gasesti decat intr-o gradina. De mers cu culorile merge, sunt tutoriale pe yt. Ramane la alegerea ta ce trandafiri iei. Sau poti sa apelezi la alte flori si sa faci un buchet asortat si sa nu te axezi pe trandafiri.

11 răspunsuri:
| petitconseil a răspuns:

De ce trebuie numaidecat trandafiri? Oricum trandafirii au spini, ai putea alege alte flori frumoase si colorate sa le oferi, pentru ca gestul conteaza, nu si cadoul in sine.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetys a răspuns:

Cauta trandafiri albi si ia niste colorant alimentar sau pasta de la carioci si pune in apa, un pahar cu mov, unul cu albastru, sau ce culori mai vrei si cate un trandafir, intr-o zi sau doua o sa se coloreze. Si ies si frumosi si unici.

| acidelic explică (pentru petitconseil):

Nu vreau sa le ofer ci doar sa fac o surpriza. Si imi trebuie un trandafir la 2-3 zile

| acidelic explică (pentru RobertG101):

Am si eu doar ca nu sunt infloriti acum. Si sunt rosi

| acidelic explică (pentru sweetys):

Esti sigur(ă) ca merge asa?

Răspuns utilizator avertizat
| petitconseil a răspuns (pentru acidelic):

Eu sper ca surpriza sa iti fie macar apreciata.Tu stii mai bine ce iti doresti, dar macaa multamul sa iti fie pe masura, ceea ce rar se intampla...

| petitconseil a răspuns (pentru petitconseil):

Macar sa se merite gestul tau.

| acidelic explică (pentru petitconseil):

Si eu sper ca gestul meu sa primeasca un raspuns. Fete in general cand vad un trandafir frumos se transforma in acel emoticon https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41AZBUCb-pL._SX355_.jpg, scuze de link dar nu se vede emote-ul... Anyway ce este cu httpS in fata este link securizat, https inseamna (Hyper-Text Transfer Protocol Secure) si mai ales ca apartine de amazon