| jacexoxo a întrebat:

Hey salut, am si eu o intrebare.
Daca iau un produs in rate de pe eMAG.
De exemplu, pretul unui laptop: 2399 lei iar pretul original 2, 799 lei
Daca pretul se ridica de la 2399 si nu o sa mai fie atat o sa fie mai mult, o sa se mareasca si pretul ratei?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Deci le-ai incurcat in exprimare, sa zicem ca tu prinzi un laptop redus de la 2800 de lei la 2400 de lei, faci rate si incepi sa platesti ca si cum ai cumparat laptopul cu 2400 de lei nu cu 2800 de lei, oricum la cele 2400 de lei se adauga si dobanda normal dar tu il vei lua ca atare pe cel de 2400 de lei

| jacexoxo explică (pentru Simpatic):

Multumesc,scuze de exprimarea gresita