| Iionela23 a întrebat:

Hey TPU...
Am facut o comanda la Avon sambata si mi.a fost acceptata comanda. Doar ca eu am 12 ani si nu am buletin. Am pus tot adresa,strada,nr, email...si numele meu. Cand trebuie sa ridic coletul pot sa il ridic cu buletinul mamei mele? Sau ce imi trebuie cand platesc /ridic coletul de la posta?
Fundaa

Răspuns Câştigător
| Paraschiv_Mihaela_1981 a răspuns:

Pai in mod normal i-ai putea spune mamei tale sa ridice coletul. Eu am o prietena care face acelasi lucru! Tu poti sa primesti produsele prin posta sau curier! La posta iti trebuie buletin!

2 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

In mod normal daca coletul care iti expediat este pe numele tau si pe adresa ta cei de la posta sunt obligati sa-l inmaneze persoanei respective cu buletinul, dar poti sa incerci sa o trimiti pe mama cu buletinul ei si daca fetele de la posta sunt dragute s-ar putea sa intri in posesia coletului

| Iionela23 explică:

Pot eu sa ma du. Cu buletinul singura?