| Ionut_Manuel_1994_pEZw a întrebat:

Hey TPU!
Am și eu o întrebare, eu sunt momentan in Italia si am card Maestro pe moneda € dacă comand ceva pe eMag mie mi se converteste Eur. In Lei cand platesc?
Sau in loc de 168 de lei mi se retrag 168 de €, sunt ff nedumerit. Ziceti-mi si mie ce si cum dau Fundita!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se retrage echivalentul in euro a sumei in lei pe care trebuie s-o platesti, tinand cont de cursul valutar din ziua platii.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se converteste euro-ron, nu poate sa isi ia 168 de euro si 168 de ron =36 de euro

suntserios
| suntserios a răspuns:

Looool, logic ca nu iti ia 168euro ci echivalentul in euro al acelor 168lei.

| adytzoi a răspuns:

Se face conversie automata.