| AndreiTrifan a întrebat:

as vrea sa comand niste materiale pirotehnice de pe internet mai exact de pe bombashop.com si as vrea sa stiu daca baietii de acolo sunt de încredere si daca voi ați mai comandat de acolo?

P.S:comanda se poate plati numai prin card sau se poate plati si cand ajunge curieru acasa(ramburs la livrare)?
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

"Orice operaţiune cu articole pirotehnice, efectuată fără drept, constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la un an. Mai trebuie menţionat faptul că, articolele pirotehnice din categoriile 1 şi P1 comercializate către persoanele cu vârsta sub limita prevăzută de lege, respectiv 16 ani, precum şi comercializarea către publicul larg a articolelor pirotehnice destinate a fi utilizate de către pirotehnicieni constituie infracţiuni şi se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la un an".

Asa ca mai gandeste-te daca vrei sa faci asta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa te mai gandesti! Citeste intai pe aici si apoi mai vezi daca sa cumperi sau nu: http://bit.ly/2C6PXBc