| mikilica a întrebat:

as vrea sa comand un produs de pe Amazon.de și as vrea sa știu (de la cei care ați mai comandat de acolo) care ii treaba cu transportul și plata. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Atât „treaba cu transportul" cât și „cu plata" e specificată clar la fiecare obiect vândut. Adică se spune cât costă transportul până la tine acasă (ai cel puțin două variante - economic / chiar gratis în anumite condiții, sau ceva mai scump, pentru variante de expediere rapidă). Plata de obicei se face online, fie cu card, fie prin PayPal.

| ConstantinCornel a răspuns:

Deci
Amazon
Eu site foarte Ok, eu de acolo mi-am luat tableta, boxa si câști. Trebuie sa completezi acolo datele cardului tău de credit (Visa sau oricare, nu contează) si adresa, fiindcă îți vine la ușă. Iar când intri iar pe Amazon iți apare la produsul pe care vrei sa il cumperi, când ajunge. happy e simplu, nu?