| Zsolt15 a întrebat:

Hey,vine craciunul iar eu nu stiu ce sa cer de craciun, mama a zis ca avem un buget de 13 milioane, eu m-am gandit la xbox one s cu forza horizon 4, ps4 slim cu spider-man, un Nintendo switch sau un galaxy watch.Care ar fi ideal,mai bun si mai ieftin cand apar jocuri noi,sau abonamentul pentru online si care are jocuri exclusive mai bune,eu momentan nu stiu ce sa aleg, la xbox imi place forza, la ps4 imi place detroit:become human si spider-man...ce ar trebui sa fac?
Sugetii cu ceva pana in 13 milioane?

Funda!

13 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Ai găsit tu xbox one si ps4 la 13 milioane? In piață sau unde?
In orice caz, mie-mi place ps4 mai mult, iar dintre jocurile alea, forza, spiderman nu ma pasioneaza.
Totusi zi-mi si mie aliexpressu asta de unde iei tu cu 13 milioane.

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru Plato):

La playstation sunt:
Ps4 slim cu jocurile: Uncharted 4, The Last of Us Remastered, Ratchet Clank, 1.199 lei
Ps4 slim cu Red Dead Redemption 2, 1.199 lei
Ps4 slim Glacier White, 1349 lei
Ps4 slim Jet Black, 949 lei

https://altex.ro/......SLIM1TB3G/
https://altex.ro/......SLIM1TBRD/
https://altex.ro/......SLIM500GW/
https://altex.ro/......4SLIM500F/

| Zsolt15 explică (pentru Plato):

Si pe eMAG sunt la acelasi pret, ba chiar xbox one s+forza horizon 4 1tb pe eMAG e 1, 099 iar pe altex 1, 200 lei

| Plato a răspuns (pentru Zsolt15):

Inseamna ca am ramas rau in urma.

| Vvistula a răspuns:

Eu as alege xbox one

| Zsolt15 explică (pentru Vvistula):

Argumentezi te rog

| Vvistula a răspuns:

Xbox one s este mai mai compact decat xbox one iar diferenta dintre ele este doar suportul pentru 4k. Controler-ul este extraordinar - e super comod, are grip bun si range foarte mare. Grafica excelenta in jocuri. Fifa Legends sunt disponibile exclusiv pe Xbox si daca esti fan Fifa. Are mai multe jocuri decat ps4 plus ca al meu dupa un an merge la fel ca in prima zi.

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru Vvistula):

Pe ps(cand am jucat la prieteni), la fifa parca mereu iti fuge degetul mare de p butonul acela ce se poate invarti(i-am uitat numele lol), si este enervant, mai ales atunci cand il pui sa alerge o bucata de teren.

| Vvistula a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Mie nu mi-a fugit niciodata degetul, dar nu cred ca este o problema mare atat timp cat iti poti lua alt controler din magazin pe care sa-l simti inainte. Consola conteaza cel mai mult. Acum depinde si ce fel de cumparator esti si daca pui accent la fel de mult pe auxiliare cat pui si pe consola.

| Vvistula a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Credeam ca vorbeste de cel de la xbox, scuze.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Depinde ce preferi si pe ce te axezi mai mult. In termen de tehnologie, ambele console sunt relativ la fel. Personal aleg PS4 din pricina exclusivelor. Sunt mai mult jucator de God of War 4, Uncharted si Spider-man decat de Forza Horizon si Halo. Nintendo parca avea Super Smash Bros daca nu ma insel.

| Zsolt15 explică (pentru UnTipObisnuit):

Pai chestia e ca nu am mai avut consola, pe xbox am mai jucat dar pe ps4 niciodata, acum imi plac si mie exclusive ca spider-man sau detroit, god of war e fain dar am urmarit povestea, si fiind si nou cu consola nu ar fi fun zic eu sa joc god of war...

| CORE55 a răspuns:

Iti recomand PS4. Mult mai bun.