| Mimo2 a întrebat:

Hey!
Vreau sa cumpar ceva de pe eMAG, dar nu stiu ce sa fac cand vine curierul!
Stiu ca imi trebuie banii si buletinul si o sa-mi dea sa semnez, nu?
Explicati-mi voi pas cu pas.
Stiu ca e o intrebare prosteasca dar cred ca e mai bine sa intreb.

Răspuns Câştigător
| 1918 a răspuns:

Salut
Semnezi, platesti, primesti chitanta si coletul si cam atat happy

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E simplu,curierul te va suna sa te intrebe daca esti acasa si esti disponibil ca sa iti aduca coletul, ii raspunzi afirmativ daca esti acasa, vine, platesti apoi iti da chitanta si coletul, eventual te mai pune sa semnezi ceva.Mie nu mi-au cerut buletinul dar e posibil sa iti ceara ca sa iti transcrie seria din buletin.Deci nu e mare lucru.Succes! O zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca e mai bine sa intrebi, de ce? Ce crezi ca se intampla daca nu intrebi?

In cel mai rau caz ajunge curierul la tine si ii spui asa:
"Nene, ce iti trebuie de la mine in afara de buletin si bani? E prima data cand iau prin curier si nu stiu."

| Juper a răspuns:

Mie nu mi-a cerut buletinul il aveamla mine si nu m-a pus sa semnez te suna dimineata sau cand vine pe telefon
tu cobori si aia e

| Steve_Vintila_1997 a răspuns:

Dai un act de identitate cu numele tau, semnezi si primesti coletul.