| Shtefhy a întrebat:

Hi TPU
Daca fac o comanda de pe eMAG cu un laptop și se sparge pe timpul transportului îl pot returna?
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Copila2016 a răspuns:

Logic, nu se poate sparge dar poate avea screen bleeding, cea mai întâlnită problemă la un laptop...
( Screen Bleeding este un fel de scurgere a ecranului în care, de obicei se vede în colțurile unui laptop sau monitor ). Dacă întâlnești problema aceasta sau alte probleme care se referă la problemele tehnice ale dispozitivului în cât să nu îți convină încearcă să filmezi momentul în care ai desigilat dispozitivul și l-e trimiți dovadă că tu nu ai făcut asta.

Așa aceștia nu mai au ce spune și evident îți vor da banii înapoi.

9 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello! Poti pur si simplu sa suni la ei si sa le zici ca nu primesti comanda, adica suni la firma lor si le explici cum sta treaba. Tu ai comandat un laptop intact, nu unul spart si nu e vina ta. Bafta!

| Raducons a răspuns:

Se poate returna dar nu se poate sparge pe timpul transportului pentru ca este f bine protejat, poti sa il dai si pe jos.

| firu a răspuns:

Teoretic trebuie sa desfaci produsul in fata curierului. Practic niciun curier nu sta sa desfaci produsul. Eu am cumparat multe electrocasnice pe eMAG si am fost multumita.( frigidere, aragaz, masina de spalat, cuptor cu microunde.)

| Evolution a răspuns:

Ai si posibilitatea sa il deschizi la livrare si daca nu este ok il poti returna si in momentul ala.
Oricum ai 14 sau 15 zile (Nu mai stiu exact) timp sa il returnezi in caz ca gasesti defecte din fabrica sau lucruri de genul.

| Shtefhy explică (pentru Copila2016):

La asta m-am gândit și eu

| Shtefhy explică:

Mulțumesc pentru ajutor

| sierra1 a răspuns:

La ora asta, laptopul e la tine sau pe drum?

| Shtefhy explică (pentru sierra1):

Încă nu l-am comandat happy