| mgtow a întrebat:

Https://www.amazon.co.uk/dp/B07G6YKZ7S/ref=twister_B07G6 Z6TDR ce material e asta? Bumbac amestecat la cald Cotton Blend Warm Top?
Nu inteleg ce are pe langa bumbacul ala.

1 răspuns:
| Nechifor_Denis_2002 a răspuns:

Salut! Produsul la care faceți referire, adică "B07G6YKZ7S" de pe Amazon.co.uk, este o cămașă de iarnă pentru bărbați. Potrivit descrierii produsului, materialul este compus din 60% bumbac și 40% poliester.

Un amestec de bumbac și poliester este destul de comun pentru îmbrăcăminte și este folosit pentru a oferi un echilibru între confort, durabilitate și ușurința în întreținere. Bumbacul este moale, confortabil și absorbant, în timp ce poliesterul este mai rezistent și mai ușor de întreținut. Astfel, amestecul de bumbac și poliester poate oferi o combinație a acestor caracteristici.

În plus, descrierea produsului menționează că această cămașă este concepută pentru a fi caldă, ceea ce sugerează că materialul este, de asemenea, conceput pentru a oferi o izolare termică bună în timpul sezonului rece!