| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Imi explica si mie cineva de ce adidas are 2 sigle?

Răspuns Câştigător
| superAndrei a răspuns:

Pai,aceste logo-uri (sigle)ale companiei, care de fapt sunt 3, se bazeaza pe accente liniaritate, mai exact a 3 linii pe care le vei gasi aproape oriunde pe produse! Vei observa ca acestea fac parte chiar si din siglele firmei. Logo-ul cu frunza aceea se foloseste de obicei la linia de produse clasice,si a fost introdus pentru a arata diversitatea brandului,fiindca are un look modern si intraznet. Logoul gradual, cu linii oblice, este folosit pentru produsele mai noi din gama Adidas! Acesta a fost creat dupa aspectul uni munte, ca si cum i-ar ambitiona pe cumparatori sa investeasca in produsele Adidas ca sa isi depaseasca limitele! Iar cel de-al trei-lea, care este si cel mai vechi logo Adidas, este reprezentat de 3 linii orizontale.
Aici poti vedea cele 3 logouri, si mai multe informatii despre brand: https://www.quora.com/......e-in-them! Sper ca am fost de ajutor!