| Stan24 a întrebat:

Îmi mai rambursează cei de la Joom banii pe un produs care nu a ajuns la mine dacă, cardul pe care făcuserăm achiziția mi-a fost anulat de cei de la bancă, deoarece aveam două atașate la același cont? Eu am făcut achiziția pe cardul care acum în prezent este anulat însă contul bancar este același!

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Asa ar trebui, chiar daca tu nu mai ai cardul respectiv activ. Cardul e atasat contului, banii care intra si ies, fac asta din cont, nu de pe card in sine. In mod normal banii ar trebui sa intre in cont si sa iti apara pe ce card aia cum atasat acelui cont.

1 răspuns:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut nu stiu care este procedura la returul banilor pe joom dar cu ce pe tot ajuta este ca ei iti vor inapoia banii pe cardul cu, care ai facut tranzactia gen card 1234 567/si tu daca zici ca ai 2 poti avea unul de gen 1234 765 in cazul asta nu prea iti poti recupera banii decat daca te duci la banca sa le zici care e treaba si sa-ti dea vechiul card sau mai probabil un card nou care are 1234 567 cu nu stiu ce sa zic in privinta asta ca nu am patit-o dar iti spun cam cum sta treaba!
Sau poti discuta cu vanzatorul sa-ti trimita banii pe cardul cu, care ai ramas in mana!
Salutari!