| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce dureaza asa de mult ca Facebook sa verifice un produs pe care l-am pus la vanzare pe marketplace? Dau funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ștergi produsul și adaugi din nou. Dacă nu îl aprobă, atunci este o problemă cu produsul vândut sau descrierea sa.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Sunt anumite produse care nu sunt acceptate, probabil este pastrat pentru reevaluare daca sa fie publicat sau nu.

| LimitBreaker a răspuns:

Motivul pentru care multa lume renunta la reclama pe Facebook este ca relatiile cu clientii e inexistent. Numarul de angajati este aproape inexistent si rar primesti ajutor cu ceva.
Ai-ul care ar trebui sa faca asta automat e prost si il imbunatatesc foarte greu. De multe ori o reclama la lenjerie de pat (fara oameni in poza) era marcata ca poza 18+ si invers, o poza in lenjerie intima/obiecte sexuale treceau fara probleme.
O sa tina mult ca daca AI-ul considera ca ar fi o problema e posibil sa verifice cineva manual (si dupa cum am zis, Facebook-ul aproape ca nu au angajati ca sa faca mai multi bani, cu toate ca oamenii sunt nemultumiti de serviciile incete si inexistente).
Probabil azi e ziua in care e bolnav singurul lor angajat si munceste si el mai greu.