| ShadowLoleris a întrebat:

Îmi puteți da link-uri de pe eMAG sau Altex cu cele mai bune laptop-uri de la Lenovo sau Acer, care să nu coste mai mult de 2.500 de lei, să aibă Intel Core i5, de la a 7-a generație în sus, să fie SSD, să aibă NumPad, să fie de culoare gri sau negru, și cu placă video dedicată! Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......inum-grey/

Acesta e singurul care se incadreaza
Si e de pe PcGarage.

Pe Emag gasesti ceva asemanator la buget mai mare,
insa Acer oricum nu recomand, si are doar 4GB RAM.
Placile video sunt la ambele putin mai bune decat la cel de pe PCGarage, insa slabe sunt toate pentru jocuri, ai nevoie de un 1050 sa poti juca ceva in conditii decente.

https://www.emag.ro/......DTHQSFBBM/

https://www.emag.ro/......D9CTJSBBM/

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns (pentru NLS):

Nu exista laptop BUN la pretul acesta.
Si in nici un caz cu procesor eco ("U" la finalul celor 4 cifre).

Daca vrei ceva pentru jocuri, preturile incep pe la 3100 ron (video 1050 dar si procesor cu M sau HQ in "coada" ).

| NLS a răspuns:

Dintre cele 3 cel mai performant e Acer-ul, DAR eu nu as lua firma asta.
O sa intelegi tu pe viitor de ce, daca mai strangi 100 ron si il iei.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Este greu sa cauti tu si vrei ca altii sa caute pentru tine?
cauta Asus rog sau
workstation oricare, generatia care o vrei
la un pret mic nu gasesti ceea ce vrei doar second