| BobiTheBoi a întrebat:

In legatura cu serviciile de asamblare disponibile la Pc Garage. Undeva specifica "instalare sistem de operare test". Dupa ce ajunge pc-ul asamblat, cu tot ce trebuie la mine, o sa ramana o versiune demo a sistemului de operare, sau se va necesita cumpararea acestuia dupa?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Sistemul de operare poate fi oricare, compatibil: Free DOS, Linux sau - daca cumperi si licenta - poate fi si Windows. Testarea sistemului se poate face si fara sistem de operare instalat, de pe un CD bootabil, cu programe specializate.
Sistemul de operare va ramane instalat, urmand sa-l schimbi daca doresti.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Poate-ti pun pe el FreeDOS sau Linux, nu e musai sa fie Windows.