| LupuMarianD2 a întrebat:

În afara de pc garage mai știți un site care să mă ajute cu componentele? Gen să știe să îmi recomande ce componente sa cumpăr că sa funcționeze cu ce am

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

E cel mai bun de la noi.
Ce calculator ai ca poate te ajut eu?

| LupuMarianD2 explică (pentru aditimus):

Este vechi doar placa video și sursa este mai nouă și vreau să iau un i5-11400 și să știu ce placa de baza cu rami și carcasă îmi trebuie

| aditimus a răspuns (pentru LupuMarianD2):

Placa de baza cauta de la gigabyte recomand orice placa sa fie dual channel si neaparat sa iei rami 2x16 daca ai posibilitati daca nu 8x4 ddr4 la 3200 iar ca si carcasa modelul de la Fractal Design sau de la Thermaltake au mult air flow