| anonim_4396 a întrebat:

Joi trebuie sa ma duc la o aniversare
La o fata care imi este cea mai buna prietena happy
Si nu stiu ce cadou sa-i fac
Fata are 15 ani
Funda celui/cea ce imi da idee de un cadou frumosbig grin

12 răspunsuri:
| crisbebe a răspuns:

O bratarica sau ceva din argint si poti sa ii faci ceva manual

| Rozette a răspuns:

Uite cateva idei:

- ii poti lua un set de bijuterii;
- o pereche de cercei ( asta am primit eu de la o prietena);
- o rochie sau un obiect vestimentar sau papuci ( trebuie' sa ii stii marimea!);
- Aici e mai complicat: sa ii dai un obiect gravat cu numele ei ( dar nu un breloc din plastic, ceva mai special);
- un parfum dar trebuie' sa ii stii preferintele;
- o fotografie cu voi doua;
- un tablou pe panza pe care sa fie pictata fata ei ( gasesti pictori carora le duci poza prietenei tale si ei ii fac portret dupa pozahee hee;
- si ultimul dar nu cel din urma, ii poti duce o caseta de bijuterii.

Sper ca ti-am fost de folos. Spor!winkinghappykiss

| BrownyBrown55 a răspuns:

Ai putea sa ii iei o rochita frumoasa sau daca nu ii plac fustele, iai niste super cool si trendy, nu uita de parfum, ar fi bine unul puternic, si i-ai ceva, care crezi ca isi doreste mai mult, poat un set de machiaj, sau de manichiura. sau daca ii place sa citeasca iai o carte.

| JungHaYo a răspuns:

Bijuterii sau parfum

| Lightose a răspuns:

Hmmm haine in niciun caz pentru ca nu ii stii foarte bine gusturile si marimea(doar daca ai fi cu ea intr-un magazin, fara ca ea sa-si dea seama si sa vezi ce ii place, eventual sa si probeze)
Daca as fi in locul tau as pune bani cu inca cateva persoane sa-i luati ceva mai spectaculos.Ce rost are sa ii cumperi o jucarie de plus cand ea poate primeste si de la alta persoana? Nu mai are 10 ani! E deja destul de mare! Daca ati pune mai multi i-ati putea cumpara ceva din aur/argint.
In fine, daca pui doar tu bani ii poti lua un lant, bratara din argint/aur/tinichea.Conteaza sa ii placa nu neaparat sa fie scump.Depinde si de cati bani dispui.
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna in continuare!

| dyana_6840 a răspuns:

O bluzita sau o cana personalizara sau ii poti duce un parfum succes!

| xCaTgIrLx a răspuns:

Daca o cunosti bine, poti sa ii dai un cadou cu lucrul care ei ii place foarte mult!

| sexlove a răspuns:

Pey poti sa-i iei o trusa de machiaj, o rochie, sau un colier cu bratara si cercei, un parfum, sau niste sandale/pantofi...vezi si u sper ca te-am ajutat

| JeansS a răspuns:

Salutt,am sa incerc sa te ajut, prokureaza 15 roze, iar a 15-a roza sa fie alba, ar fi frumos.original.fiecare domnishoara iubeste accesuariile.Ti-as recomanda sa prokurezi un colie, sau o bratara, dar sa fie simple si dragute.sau un cias de mina.cum au iesit acum noi modele.o sa te koste in jur la 150 lei.dar sunt foarte frumoase, si-l poti purta mereu ca accesuar.deja parfumuri .etc.nu e in moda...succes.sper ca te-am ajutat. pupyy:*

| Diana_2332 a răspuns:

Daca sunteti cei mai buni prieteni banuiesc ca aveti si cateva poze impreuna sau daca nu merg si separat ii poti face cadou un colaj cu poze.Sa zic de marimea a 2 coli A4( a unui bloc de desen mare)si poti scoate multe poze cu voi cu faze amuzante sau poti face un poster cu voi cu BFF... ceva de genu` cred ca ii va placea.Sau daca ii plac dulciurile ia`i chiar tu un tort... Sper ca ti-am fost de folos:*

| yonela_9824 a răspuns:

Un ursulet de pluspuppy dog eyes