| vasile999 a întrebat:

La altex se poate plati cu cardul in 48 de rate?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La cumpararea produsului, plata se face integral cu cardul de debit sau credit, nu in 48 de ore, ca nu te asteapta nimeni sa vii peste 2 zile cu banii!

Cardul de debit - este cardul legat de contul tau bancar, care foloseste doar banii pe care ii ai la acel moment in banca.

Cardul de credit - este un card legat de un imprumut bancar - unde platesti dobanda la fiecare leu pe care il scoti si-l returnezi intr-un anume timp, prestabilit de banca, altfel risti sa primesti majorari.

| vasile999 explică (pentru Violleta2022):

48 de rate nu ore mai citeste o data happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai cardul de credit potrivit... poti

| Kyttynna a răspuns:

Se poate, insa pentru o informare mai detaliata te rog citeste raspunsul pe care l-am dat zilele trecute unei intrebari similare : https://www.tpu.ro/......aca-nu-si/

| fanhhro a răspuns:

Depinde ce card ai. Ai aici toate informatiile.

https://altex.ro/......de-credit/