| goldenbullet a întrebat:

La Auchan da imbracaminte si lucruri electrice pe bonuri? Sau doar mancare?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar mancare. Dar nu ai spus de care bonuri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acele bonuri conform legii se pot folosi doar pentru achiziționarea de produse alimentare.

| mihai69 a răspuns:

Depinde despre ce bonuri vorbim - bonuri cadou, sau bonuri de masă? Pe bonuri de masă se vând doar alimente.

| ziftode a răspuns:

Legea spune ca NUMAI mancare se da pe bonuri
acum, daca ai luat jumatate mancare si jumatate altceva, nu sta nimeni sa calculeze numai mancarea, iar cum electronicele se platesc la casa (si apoi mergi cu bonul la informatii sa iti faca garantia si eventual proba) atunci poti sa platesti si din astea

insa nu te sfatuiesc in ecuatia asta sa pui si bautura, acolo s-ar putea sa se mucegaiasca treaba pentru ca asta e blamat rau cand e vorba de bonuri de masa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cunostinte care au spus ca se vand SI haine pe bonuri de masa. Electronice nu stiu sigur, dar ma gandesc ca se vand si alea.

| Nookoo a răspuns:

Cred ca dau si pe bonuri de masa, la carrefour de exemplu accepta si produse nealimentare