| anonim_4396 a întrebat:

La copycenter imi poate scana o carte si sa imi dea fisierele in loc sa imi xeroxeze?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde ce aparatura au acolo. Daca scanerul este legat la PC, da. Daca este un scaner independent nu.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca au scaner (si nu copiator simplu), respectiv personal priceput, atunci da, pot scana in fisiere si sa le primesti in copie.

Multe imprimante au si scaner incorporat, daca gasesti la cineva (sau la biblioteca), iti poti scana singur materialul.
In ultima instanta, paginile se si pot fotografia, daca ai un aparat foto bun si putina dexteritate.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Da, se poate. Dar mi se pare ca o scanare e mai scumpa decat o copie xerox.

| Axelrunda a răspuns:

Da.