| anonim_4396 a întrebat:

La Emag transportul este gratuit indiferent de ce cumperi? As dori sa cumpar niste carti.

Răspuns Câştigător
| lablocsuperfan a răspuns:

Nu-ti face griji! Unchiul meu a comandat ceva de pe eMag si transportul a fost gratuit. Scrie acolo "transport gratuit"

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sigur nu asta ai văzut: http://www.emag.ro/info/livrarea-comenzilor
Pa, pa.

| valeeExpress a răspuns:

Da, cred ca da.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Comenzile cu valoarea totala mai mare de 90 RON (tva inclus) beneficiaza de livrare gratuita.
Pentru comenzile cu valoarea totala mai mica de 90 RON (tva inclus) si care au mod de livrare curier se va aplica un cost de transport in valoare de 11.99 ron (tva inclus).

Nu se aplica costul de transport pentru livrarile din Showroom-uri si punctele de livrare Flanco.
In cazul stornarii comenzilor sau Retur prin Extragarantie, costul de transport nu se storneaza." - SURSA :
http://www.emag.ro/info/livrarea-comenzilor

Toate cele bune.

| andrei1237 a răspuns (pentru bursuc001):

Deci pana la urma e cu bani?

| bursuc001 a răspuns (pentru andrei1237):

Dacă valoarea totală a cărţilor este SUB 90 de lei, atunci DA, trebuie să PLĂTEŞTI transportul!

| andrei1237 a răspuns (pentru bursuc001):

Da,vream sa cumpar doar o carte si costa 1, 5 lei, dar nu vreau sa platesc transportul.

| bursuc001 a răspuns (pentru andrei1237):

Sorry, dar NU se poate!

| OnuOnulică a răspuns:

Salut

Transportul este gratuit nu trebuie să îl plăteşti tu plăteşti doar ce ai cumpărat (produsul).

Baftă!

| andrei1237 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Dupa ce mi-a spus utilizatorul bursuc001 mai sus nu stiu ce sa mai cred.

| ChrissD a răspuns (pentru andrei1237):

Bursuc001 nu cred ca a cumpart vreo data de la eMAG ...eu am luat un cablu de 8 lei si nu am platit nimic ( acum 3 zile ) ...transportul este absolut gratuit si poti sa vertifici si coletul cand il primesti

| Extraterestru2 a răspuns:

Din pacate doar la comenzi peste 90 lei, am cumparat si eu 3 carti din seria GENERALA de pe Emag cu curier care au costat in jur de 50 lei si a trebuit sa platesc inca 12 lei in plus.

| RebecCa11 a răspuns:

Da, este gratuit. Poti cumpara fara grija kiss

| andrei1237 a răspuns (pentru RebecCa11):

Destul de tare, carti la 1 leu si gratis transportul.Platit doar coletul...

| RebecCa11 a răspuns (pentru andrei1237):

Este concurenta foarte mare intre Emag, Olx si altele si nu stiu cum sa mai atraga cumparatori big grin

| AmD a răspuns:

Desigur!
Transportul este, indiferent de suma pe care o dai pe colet, GRATUIT!

Dragut, nu? happy

♥☺☺♥

| lablocsuperfan a răspuns:

Da,eu am cumparat o tableta si a fost transportul gratuit.

| andrei1237 a răspuns (pentru lablocsuperfan):

Nu stiu acum ce sa fac mi-e frica sa nu dau bani.

| paulinhio a răspuns:

DA