| MeiAnneMei a întrebat:

Laptop LENOVO 110-15IBR merita cumparat?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da

| bystefu a răspuns:

Recomand tot ce este de la Lenovo. Vreau sa spun ca cele din gama Thinkpad sau X, sunt cele mai bune (din toate alte marci). Acum scriu de pe un ThinkPad T440, unde l-am luat de la un amic, cu 1200 de ron, si am avut mare noroc.Laptop-ul este racheta, si mai jos enumar cateva din specificatii:

-procesor i5
-8gb ram
-ssd
-tastatura iluminata in doua trepte
-doua baterii (una de se poate detasa, si una interna)
-slot sim
-cititor de carduri
-carcasa din fibra de carbon

Bateria ma tine 7 ore (extraordinar de mult), nu am reusit sa-l incalzesc in conditiile in care rulez cateva aplicatii cum ar fi :Adobe photoshop 6, PhpStorm, Youtube (care spun ca merge si la 4K).
Mai are un an garantie, am verificat pe site-ul oficial.
Am avut cateva Lenovo la reparat si vreau sa spun ca, calitate/pret sunt cei mai buni. Mi-am dat seama de rezistena lor si piesele care sunt de calitate si gandite astfel incat sa nu se incinga si sa reziste la procese avansate.
Am vazut odata pe Youtube ca sunt testate la conditii extreme, de exemplu niste soldati in desert erau pe un Lenovo, la fel si niste astronauti.

| prodatory2k a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-l folosesti. Pentru gaming nu e bun deloc, dar pentru office, web browsing si altele e bun.

| MeiAnneMei explică (pentru prodatory2k):

Si... pentru gaming ce mi-ai recomanda?

| prodatory2k a răspuns (pentru MeiAnneMei):

Un laptop bun de gaming costa peste 3000 lei. Asta https://m.emag.ro/......DHB3SNBBM/ dar cel mai bun mi se pare asta https://m.emag.ro/......D86DSNBBM/